دیدار با نویسندگان ، مترجمان و تصویر گران در کتاب افق

     

                                                           

 
 

کتاب افق در هفته کتاب میزبان نویسندگان، مترجمان و تصویرگران خواهد بود

روزهای دوشنبه و چهارشنبه 26 و 28 آبان ساعت 15 تا 19 نویسندگان و مترجمان کتاب های بزرگسال

روزهای سه شنبه و پنج شنبه 27 و 29 آبان ساعت 15 تا 19نویسندگان، مترجمان و تصویرگران کودک و نوجوان

15 درصد تخفیف برای کلیه کتاب ها

 

انتشار کتاب‌های کودک افق در ایتالیا

 

سه کتاب کودک نشر افق از سوی نشر ولنتینا ( Valentina) به زبان ایتالیایی ترجمه و در اروپا منتشر شد.«هیچ هیچ هیچانه» مجموعه‌ای از 52 شعر کودک از شاعران فارسی‌زبان حوزه‌ی کودک و نوجوان به همراه داستان «قوقولی غوغول» و حکایت «طوطی و بازرگان» از سوی انتشارات ولنتینا به زبان ایتالیایی ترجمه و منتشر شده است.

«هیچ هیچ هیچانه» مجموعه‌ای از اشعار 7 شاعر کودک و نوجوان ایرانی است که با الهام از متل‌ها و قصه‌های فولکلور، ترکیبی از بازی و سرگرمی را در قالب شعر برای کودکان عرضه‌ کرده‌اند. شعرهای این مجموعه را مصطفی رحماندوست، جعفر ابراهیمی، افسانه شعبان‌نژاد، اسدالله شعبانی، شکوه قاسم‌نیا، بیوک ملکی و بابک نیک‌طلب سروده‌اند و 13 تصویرگر، این شعرها را به تصویر کشیده‌اند.

«قوقولی غوغول» نیز داستانی است که حدیث لزر غلامی برای کودکان نوشته و نگین احتسابیان آن را تصویرسازی کرده.

.حکایت «طوطی و بازرگان» از مجموعه‌ی قصه‌های ایرانی، دیگر اثری است که ترجمه‌ی ایتالیایی آن از سوی انتشارات عرضه شده است. این حکایت را مرجان فولادوند بازنویسی و فیرزوه گل‌محمدی تصویرسازی کرده است.

انتشارات ولنتینا امتیاز ترجمه و انتشار این سه اثر را در قالب قرارداد کپی‌رایت از انتشارات افق خریداری کرده است.

 

تازه های افق

 

یاد گرفتن مفاهیم پایه، مثل آب‌نبات

رنگ‌ها، اندازه‌ها، صداها، حیوانات، متضادها و مترادف‌ها، همگی از مفاهیم پایه‌ای هستند که کودکان در مجموعه‌ی «مثل آب‌نبات» با کمک شعر و تصویر فرا می‌گیرند. چهار جلد از مجموعه‌ی «مثل آب‌نبات» با طراحی و تصویرسازی ساندرا بوینتون و شعرهای مریم هاشم‌پور از سوی نشر افق وارد بازار کتاب شده است.

ساندار بوینتون که به خاطر کتاب‌های آموزشی و تصویری‌اش شهرت دارد، در این مجموعه مفاهیم پایه را برای خردسالان و کودکان طراحی کرده است. مفاهیمی مانند تضادها مثل بلند و کوتاه، بزرگ و کوچک، بالا و پایین، و رنگ‌ها و صداهای حیوانات مختلف، مفاهیمی هستند که کودکان سه‌سال به بالا با تماشای تصاویر کتاب می‌آموزند، هرچند که همراهی شعرهای مرتبط با این مفاهیم، که از سوی والدین خوانده می‌شود، مخاطبان را به بازی و سرگرمی نیز دعوت می‌کند.شعرهای این مجموعه، که برای ترجمه‌ی فارسی آن سروده شده، علاوه بر تصاویر، نکاتی درباره‌ی ویژگی‌های اشیا، حیوانات و وسایل مختلف را نیز به طور غیرمستقیم به مخاطبان می‌آموزد.باری مثال، در کنار تصویر یک اردک، می‌خوانیم:

اردک من بلند شده

شنا کنه تو رودخونه 

کواک‌کواک! کواک‌کواک! 

پا می‌زنه، شعر می‌خونه.

این مجموعه‌ی چهارجلدی، در قطع خشتی کوچک در 16 صفحه مصور با قیمت 12000تومان با جلد سخت منتشر شده که جنس مقاوم کاغذ و جلد کتاب‌ها برای کودکان مناسب است

 

مشترکین عزیز و همراهان همیشگی نشر افق،  چنانچه خریدی در روز تولدتان از کتاب افق  یا شهر کتاب گلدیس داشته باشید از 15% تخفیف و در ماه تولدتان از 10% تخفیف بهره مند خواهید شد.

کتاب افق: خیابان انقلاب، بعد از دانشگاه تهران ، جنب سینما سپیده، نبش کوچه اسکو. تلفن: 66408646

شهر کتاب گلدیس: فلکه ی صادقیه، نبش ستارخان، برج گلدیس،تلفن، 44289220

 

 

طراحی سایت : وب نگاران پارسه