«ناتالی بابیت» درگذشت!

«ناتالی بابیت»، نویسنده و تصویرگر آثار کودکان و برنده جایزه «هانس کریستین اندرسون»، در سن 84 سالگی درگذشت؛ از این نویسنده، تا کنون سه اثر به فارسی ترجمه و در بازار کتاب ایران منتشر شده‌است.
 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از گاردین ـ نویسنده اثر محبوب کودکان «تاک خانواده‌ای با عمر جاویدان» پس از مدتی مبارزه‌ با سرطان در سن 84 سالگی در آمریکا درگذشت.

از این نویسنده تاکنون سه کتاب به فارسی ترجمه شده است. «تاک خانواده‌ای با عمر جاویدان» با ترجمه‌های «محبوبه موسوی» و «نسرین وکیلی» ، «در جست و جوی خوشمزه‌ترین» با ترجمه «اکرم اکرمی» و «تپه اسرار آمیز نیناک» با ترجمه  «فرشاد موتمنی» از آثار این نویسنده در ایران هستند.
 
او تاکنون 19 اثر نوشته و 10 اثر نیز تصویرگری کرده است. «اتوبوسی برای اسب مرده»، «ماه بر بالای خیابان»، «چشمان آماریلیس» و «یه چیزی» برخی دیگر از آثار «بابیت» هستند.
 
«بابیت»، نویسنده و تصویرگر آثار کودکان بود. همسرش اعلام کرد وی روز دوشنبه در خانه شخصی خود در «هامدن» از دنیا رفت.
 
وی می‌گوید: «اخیرا پزشکان تشخیص دادند او دچار سرطان ریه است.» او معتقد است همسرش با نوشته‌هایش تأثیر بزرگی در دنیا گذاشت و برای همیشه در اذهان مرم دنیا باقی خواهد ماند.
 
او آثار بسیاری را نوشته و تصویرگری کرد اما بسیاری او را با کتاب «تاک خانواده‌ای با عمر جاویدان» می‌شناسند که درباره مفهوم «جاودانگی و نامیرایی» است. این رمان که در سال 1975 به نگارش درآمد حدود سه و نیم میلیون نسخه به فروش رفت.
 
کتاب «ماندن در جای دنج» این نویسنده در سال 1975 منتشر شد. این کتاب یکی از آثار پرطرفدار در آن دوران نزد معلمان بود.
 
«بابیت» همچنین یکی از اعضای اصلی کمیته ادبیات و کتاب کودکان است که در سال 1982 نیز جایزه «هانس کریستین اندرسون» را از آن خود کرد.

 

 

طراحی سایت : وب نگاران پارسه